تلفن تماس : مالی 77211566-021 اداری09198215169 گرفتن کد هم برای تهران و شهرستان الزامی است

اطلاعیه شماره 16

تاریخ انتشار : 1399/07/06

با سلام خدمت اعضا و نمایندگان محترم

به آگاهی میرساند با یاری خداوند متعال و با حمایت اعضا و نمایندگان مخترم و تلاش مستمر و پیگیرانه و تمهیدات ویژه هیات مدیره و مدیر عامل محترم؛ اولین بخش از محموله میراگرهای پروژه مرجان در تاریخ 6-7-99 در محل پروژه تخلیه گردید.

در همین راستا لازم است موارد زیر مورد توجه عزیزان و همراهان گرامی قرار گیرد:

قرارداد خرید (ساخت و دریافت) میراگر یک قرارداد یکپارچه و کوتاه‌مدت است که امکان تقسیم آن به چند مرحله مجزا با پرداخت‌های قسط‌‌بندی شده طولانی‌مدت نیست، به همین دلیل عدم تأمین مالی آن برابر برنامه زمانبندی موجب توقف کار و واردآمدن زیان‌های مستقیم و غیرمستقیم مالی بر پروژه و افزایش هزینه‌ها خواهد گردید. بنابر این لازم است؛ اعضا و نمایندگان محترم در پرداخت بموقع قدرالسهم خود ( پرداخت اقساط میراگر و سه ماهه) تا پایان سال در سررسیدهای مقرر اقدام نمایند. همچنین به موازات تأمین میراگر؛ سایر اقدامات عملیاتی پروژه از جمله ساخت و نصب سازه ، سقف ، دیوارچینی  و پوشش ضدحریق برابر برنامه و بودجه مصوب مجمع عمومی اخیر در حال اجرا است که این امر نیز خودبخود در بر گیرنده هزینه‌هایی به مراتب بیش از تأمین مالی میراگر میباشد و تأخیر در اجرای آنها ضمن عقب افتادن از برنامه پیشرفت پروژه، باعث افزایش هزینه‌های سربار و ضرر و زیان اعضا و نمایندگان محترم می‌گردد.

پرداخت بموقع و حتی پیش از موعد قدرالسهم توسط اعضا و نمایندگان محترم علاوه بر جلوگیری از وارد آوردن خسارت (ناشی از تأخیر در انجام عملیات اجرایی و پیشگیری از پرداخت غرامت وجرائم و شکایات پیمانکاران طرف قرارداد پروژه و توقف کار)؛ از دو بُعد آثار و فواید زیادی را برای اعضا و نمایندگان محترم در بر دارد:

افزایش امتیاز و اولویت انتخاب واحد ؛که این امر به ویژه در طبقات بالاتر که از چشم انداز و موقعیت بسیار بهتری نسبت به سایر واحدها برخوردار میباشند حائز اهمیت میباشد (اگر چه انتخاب این طبقات مشمول اخذ ضریب طبقاتی میگردد اما ارزش افزوده حاصل از آن با توجه به ویژگیهای خاص این طبقات ( با توجه به چشم انداز و موقعیت خاص واحدها ناشی از وجود ساختمانهای مرتفع موجود در اطراف برج و سایر موضوعات فنی که امکان توضیح آنها در این مقال نمیگنجد) به مراتب بیش از ضریب طبقاتی بوده و موجب افزایش سود حاصل از سرمایه گذاری در این پروژه نسبت به سایر واحدها خواهد گردید.

تامین بموقع مالی پروژه توسط اعضا و نمایندگان محترم در شرایط عدم ثبات بازار موجب افزایش قدرت خرید تعاونی و خرید اقلام مورد نیاز با قیمت ارزانتر می‌گردد. (به این معنا که در صورت عدم تامین بموقع مالی، هزینه قیمت تمام شده هر متر مربع پروژه افزایش می‌یابد و لازم است جبران این افزایش هزینه توسط اعضا و نمایندگان محترم صورت پذیرد. بنابر این مالکان امتیاز این برج که سرمایه‌گذاری در سایر حوزه ها را در اولویت خود قرار می‌دهند و با هدف کسب سود بیشتر در سایر حوزه‌ها و یا عدم پذیرش ریسک سرمایه‌گذاری در بخش مسکن، حاضر به انجام بموقع تعهدات خود در این پروژه نیستند باید به این نکته توجه کنند که کل منافع حاصل از سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها (خودرو، دلار، طلا و بازار بورس)، در نهایت به عنوان افزایش قیمت تمام شده این پروژه از آنها دریافت خواهد گردید و سودی که مورد انتظار آنها است غیر واقعی و مجازی است. تنها در هفته گذشته ما شاهد رشد 30 درصدی قیمت دلار بوده ایم که به معنای 30 درصد افزایش هزینه خرید اقلام مورد نیاز پروژه است بنابر این تاخیر در پرداخت تعهدات آنها نه تنها منافعی برای ایشان در بر نخواهد داشت بلکه صرفاً موجب ضرر و زیان دیگر اعضا می‌گردد)

با توجه به اینکه سامانه امتیازدهی تعاونی برابر اساسنامه به ازای هر روز آورده نقدی ( هر یک میلیون ریال در یک روز یک امتیاز) امتیازات را محاسبه میکند، افزایش امتیاز اعضا نیازمند آن است که آورده اعضا مدت زمان کافی در حساب تعاونی قرار گیرد و صِرف پرداخت تعهدات موجب اختصاص امتیاز نمیباشد، بلکه زمان واریز تعهدات نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

بطور مثال اگر یک نفر از اعضا مبلغ 20 میلیون ریال را در تاریخ 1 /1 /99 به حساب تعاونی واریز نماید و دیگری مبلغ 100 میلیون ریال را در تاریخ 15 /6 /99 به حساب تعاونی واریز کند در تاریخ 1 /7 /99 امتیاز نفر اول 3720 و امتیاز نفر دوم 1600 محاسبه می‌گردد.

حال اگر تاریخ محاسبه امتیاز را 1 /8 /99 ( یک ماه بعد) در نظر بگیریم ؛ امتیاز نفر اول 4320 و امتیاز نفر دوم 4600 خواهد بود.(یعنی جابجایی رتبه و اولویت انتخاب به دلیل خواب سرمایه بیشتر)

نتیجه اینکه چنانچه اعضا و نمایندگان محترم تمایل به افزایش امتیاز خود دارند لازم است با توجه به اینکه پروژه مدت زیادی است که شروع به کار نموده است و مدت زمان زیادی نیز به پایان پروژه باقی نمانده است از هم اکنون با واریز مبالغی ضمن افزایش امتیاز و جبران تآخیرات خویش، خود را برای انتخاب واحد مناسب آماده کنند.

اگر چه کلیه واحدهای این پروژه از نظر نقشه و معماری ( برخورداری از نور طبیعی و خوش نقشه بودن اتاقها و اماکن) و ویژگیهای خاص برج (مانند مکانیسم میراگر و مقاومت ساختمان در برابر حریق بصورتی که پوشش ضدحریق قبل از دیوارچینی کلیه ستونها و تیرها را در بر گرفته است ) نسبت به سایر برج های اطراف برتر و ارزشمندتر است و حتی طبقات پایین آن نیز از نظر جذابیت و جلب مشتری بیش از سایر برج های مجاور ارزش خواهند داشت؛ با این وجود بنظر میرسد برابر برآورد اولیه حدود نیمی از واحدهای برج ارزشی به مراتب بیش از ضریب طبقاتی پرداختی خواهند داشت که این اختلافات از سال آتی و با پیشرفت پروژه و شکل گرفتن واحدها به وضوح برای اعضا و نمایندگان محترم مشهود خواهد بود. ( به این معنا که اگرچه نفرات با امتیاز پایین نیز به سود مورد نظر خود میرسند اما نفرات با امتیاز بالا سود مضاعفی را نسبت به سرمایه گذاری خود تجربه خواهند نمود)

هیات مدیره تعاونی موظف میباشد بر خلاف میل باطنی خود و همه اعضا و نمایندگان و بر اساس وظیفه‌ای که در مجمع عمومی اخیر بر عهده آنها گذاشته شده است؛ بمنظور جلوگیری از ضرر و زیان اعضای خوش‌حساب اقدامات لازم در خصوص اخطار و اخراج نفراتی که بموقع تعهدات خویش را ایفا ننموده اند بعمل آورد . در این خصوص لازم است توضیحاتی برای عزیزان و همراهان گرامی معروض نماییم:

چنانچه نفرات بدهکار در مهلت قانونی نسبت به تعیین تکلیف خود اقدام ننمایند علاوه بر جریمه تاخیرات ، اخراج خواهند شد که در این صورت تعاونی برابر بند الف ماده 8 قرار داد واگذاری موظف است پس از تعیین جایگزین کلیه وجوه واریزی را به حساب ایشان واریز کند که این عمل، اختیار تعیین قیمت واحد را از اعضا و نمایندگان سلب نموده و باعث می‌گردد تا تعاونی متناسب با شرایط و اضطرار، اقدام به تعیین قیمت و فروش واحد نموده و یا آن را بصورت تهاتر به پیمانکاران واگذار نماید که در این شرایط با توجه به اینکه سرمایه نقدی به تعاونی واگذار نمی‌گردد، تسویه حساب و پرداخت نقدی به نفرات اخراجی با تأخیر صورت می‌گیرد که این اقدام موجب ضرر و زیان مضاعف بدهکاران می‌شود . بنابر این لازم است کلیه اعضا و نمایندگان محترم پرداخت تعهدات خود را در اولویت قرار دهند.

در پایان ضمن تشکر از همه اعضا و نمایندگان محترم که با حمایتهای خویش در دو ماهه اخیر موجب سرعت گرفتن در کارها و پیشرفت برق‌آسای کارها در این شرایط سخت و دشوار اقتصادی کشور شده‌اند از خداوند منّان سلامتی و تندرستی و بهبودی شرایط را خواستاریم و آرزو میکنیم با استمرار حمایت اعضا و نمایندگان محترم در ادامه کار بتوانیم برنامه پیشرفت پروژه را با جدیت و قاطعیت به پیش برده و موجب خرسندی همراهان و عزیزان گردیم .

ضمناً صفحه اینستاگرامی تعاونی با آدرسProjectMarjanNedaja آماده بهره برداری اعضا و نمایندگان و سایر بهره برداران محترم میباشد. این سایت در حال بارگذاری محتوای مناسب و تبلیغی برای پروژه میباشد. برای غنی‌سازی محتوای این سایت اماده دریافت نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

 

18 دیدگاه برای “اطلاعیه شماره 16”

 1. احمدی گفت:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید
  ممنون از زحمات شما …..
  امیدوارم تا پایان سال اسکلت و نصب میراگرها به اتمام برسد

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام و تشکر انشالله با حمایت همه اعضا و نمایندگان محترم به نقطه مورد نظر برابر برنامه زمانبندی رسیده و بتوانیم با وجود همه مشکلات اقتصادی موجود حرکتی منظم و مستمر را در این پروژه ادامه دهیم

 2. شریفی راد گفت:

  باسلام و احترام
  تشکر بابت زحمات کلیه پرسنل تعاونی وخبر خوب دریافت اولین محموله میراگر ؛ همواره خوش خبر باشید. امسال روند پیشترفت پروژه مناسب است امیدوارم درنیمه دوم سال با حمایت مالی اعضا و تلاش هیات مدیره تعاونی ؛ پروژه با سرعت بیشتری پیشترفت نماید

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام و عرض احترام ما نیز در کنار شما آرزوی پیشرفت هر چه سریعتر پروژه با حمایت اعضا هستیم . سلامت و پایدار باشید

 3. هدایتی نژاد گفت:

  خدا قوت – خسته نباشید
  اینکه هر وقت وارد سایت می شم با خبرهای پیشرفت و اطلاعیه های جدید مواجه می شم نشان از سرعت پیشرفت پروژه دارد.
  امیدوارم با همت مسئولین اجرایی پروژه، سامانه امتیازی هم زودتر اجرایی شود تا هر عضوی بتواند میزان امتیازهای خود را نیز مشاهده نماید.

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام و تشکر ، در خصوص سامانه امتیاز دهی لازم است باستحضار برسانم بدلیل مشکلات فنی سامانه امتیاز دهی قدیم نتوانست جوابگوی نیاز تعاونی در خصوص اتصال به تارنمای تعاونی باشد بنابر این در حال جایگزینی با ورژن بالاتر این نرم افزار هستیم که نیازمند بررسی و تست اولیه و نهایتا ورود کلیه اطلاعات پرداختی اعضا از ابتدا تا کنون میباشد و این امر نیازمند صبر و حوصله اعضا است.

 4. ناشناس گفت:

  با سلام،و خدا قوت ، خدمت جناب آقای مهندس نگهبانی ، سوال داشتم در خصوص واریزی های اعضاء مثلا واحد 105 متر که 280 وام که داره ماهیانه قسط میده و واریزی دیگر را هم کنون تا پایان سال واریز کرده که جمع کل واریزی میشود 360 که جمعا میشود حدود 650 میلیون ، حدودا با توجه به اوضاع خراب فعلی بازار و خرابتر شدن بازار به حول و قوه الهی ، بعنوان یک کارشناس که حدود 8 سال در این پروژه هستید ، چه میزان دیگر باید واریزی داشت ، خواهشاً حدودی بفرمایید ، چون تمام دار و ندار زندگیمون رو گذاشتیم رو این پروژه .

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام و تشکر . همانگونه که مستحضر میباشید برنامه پرداخت شش ماهه مشخص و اعلام گردیده است اما برنامه سال آتی نیز بستگی به مجمع عمومی سال آینده و بودجه و برنامه مصوب آن مجمع دارد. بنظر نمیرسد بودجه مصوب سال آینده کمتر از سال جاری باشد مگر در مجمع تصمیم دیگری در خصوص نحوه ادامه پروژه یا سرعت بخشیدن به کارها گرفته شود. شما میتوانید برای برنامه ریزی بهتر و کسب آمادگی ،مجموع پرداختی خود در سالجاری را تقسیم بر چهار کرده و پرداختهای سه ماهه خود در سال آینده را پیش بینی کنید .

 5. ساعی گفت:

  با سلام و احترام
  شرایط خاص اقتصاد کنونی ایجاب مینماید که بابت آمادگی مالی اعضاء ، برنامه پرداخت های آتی (حداقل تا 24ماه آینده ) بابت پروژه را
  مطلع گردند . تا هم پروژه با موج گرانی ارز مواجه نگردد و هم اعضاء به ضرر و زیان و خسارت کمتر دچار گردند . لذا خواهشمنداست در خصوص تنظیم و اعلام جدول پرداخت های آتی دستورات مقتضی را صادر فرمایید .
  باتشکر

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام و تشکر . همانگونه که مستحضر میباشید برنامه پرداخت شش ماهه مشخص و اعلام گردیده است اما برنامه سال آتی نیز بستگی به مجمع عمومی سال آینده و بودجه و برنامه مصوب آن مجمع دارد. بنظر نمیرسد بودجه مصوب سال آینده کمتر از سال جاری باشد مگر در مجمع تصمیم دیگری در خصوص نحوه ادامه پروژه یا سرعت بخشیدن به کارها گرفته شود. شما میتوانید برای برنامه ریزی بهتر و کسب آمادگی ،مجموع پرداختی خود در سالجاری را تقسیم بر چهار کرده و پرداختهای سه ماهه خود در سال آینده را پیش بینی کنید .

   • ناشناس گفت:

    ایا مجموع پرداختی شامل پرداختی بابت میراگر هم میشود؟ یا همان مابه التفاوت هر سه ماه یکبار می باشد؟….

    • مدیر وب سایت گفت:

     با سلام خواهشمند است به فرایند تصویب بودجه و برنامه در مجمع اخیر توجه فرمایید. همانگونه که در مجمع به تصویب رسید اعتبارات 200 میلیارد تومان که در مجمع سال جاری به تصویب رسید شامل 4 اقدام اساسی سازه، دیوارچینی، میراگر و سقف بوده و هزینه میراگر چیزی فراتر از بودجه مصوب نبوده است و تنها اقدامی که در این خصوص انجام شده جداسازی هزینه میراگر از دل بودجه مذکور و اخذ آن زودتر از موعد سه ماهه بوده است وگرنه این هزینه را بهر صورت باید در قالب سه ماهه پرداخت میکردید. بطور مثال برای یک واحد 150 متری هر سه ماه باید حدود یکصد میلیون تومان پرداخت میشده است که این هزینه به مبالغ 37.5 و 48.8 میلیون تومان شکسته شده است و هیچ افزایش هزینه ای بابت میراگر صورت نگرفته است بلکه بدلیل لزوم تسریع در تامین ارز مورد نیاز آن این مبلغ را زودتر از موعد و در قالب 4 قسط جداگانه درخواست کرده ایم.

 6. ساعی گفت:

  با سلام و احترام
  بمنظور عدم توقف پروژه و آمادگی بیشتر سهامداران در خصوص پرداخت . پیشنهاد میگردد لطفا برنامه پرداخت تا 24 ماه دیگر را اعلام فرمایید . تا ما هم همیشه در استرس نباشیم .
  باتشکر

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام قبلا مشابه این دیدگاه پاسخ داده شده است . پرداختها بر اساس بودجه مصوب مجمع عمومی مشخص میگردد که این امر تا پایان سال 99 انجام شده است برای سال بعد اگر هم وجهی تا قبل از مجمع دریافت گردد بصورت علی الحساب بوده و پرداختهای قطعی بعد از برگزاری مجمع مشخص و اعلام میگردد و برای برنامه ریزی بهتر است شما پرداختی سال جاری خود را تقسیم بر 4 نموده و پرداختهای سه ماهه سال آتی خود را برآورد کنید . البته مد نظر داشته باشید که پرداختهای مربوط به میراگر یک پرداخت اضافی و جدای از بودجه مصوب سال 99 نبوده است و جزو مجموع بودجه مصوب بوده و باید در محاسبات لحاظ گردد .

 7. مشهدی گفت:

  سلام و عرض ادب و خسته نباشید.
  لطف کنید درباره دیر کرد واریزی ها شفاف پاسخ دهید که چقدر است. چون اینجامن عدد یک درصد را دیدم….که رقم بسیار زیادی است…اما در دفترچه عدد یک دهم درصد قید شده؟ کدام درست است؟

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام عدد یک دهم درصد صحیح است و دفتر چه قرارداد واگذاری ملاک اصلی محاسبات و سایر اقدامات حقوقی بین شما و تعاونی است و اگر اعداد دیگری در مکاتبات مشاهده کردید احتمال اشتباه وجود دارد .

 8. محمد رضا گفت:

  سلام و خدا قوت
  آیا میراگراها رو نصب کردید؟در تصاویر جدید دیده نمی شود!

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام تجهیزات وارد شده به پروژه تحت عنوان میراگر فقط بخشی از مجموعه میراگر بوده و لازم است سایر قسمتها مانند بازوها و اتصالات نیز در داخل کشور طراحی و ساخته شود . این روند با استقرار تیم شرکت طراح در پروژه آغاز شده و در آینده نزدیک با ساخت و نصب در پروژه تصویر آن را بصورت بروز در صفحه اینستاگرامی تعاونی و بصورت گزارش هفتگی در تارنمای تعاونی مشاهده خواهید نمود

همکاران ما