تلفن تماس : مالی 77211566-021 اداری 77211379-021 گرفتن کد هم برای تهران و شهرستان الزامی است

اطلاعیه شماره 21

تاریخ انتشار : 1399/07/28

با سلام و درود خدمت اعضا و نمایندگان محترم به آگاهی میرساند ؛

پبرو اطلاعیه قبلی در خصوص وام بانک ملت، با تفاهم بعمل آمده با بانک ملت و نظر به ارزش امتیاز واحدهای این پروژه  و تعداد سهمیه مناسبی که برای این امر از بانک ملت کارسازی شده است ؛ محدودیتی برای اخذ وام وجود ندارد و اعضا و نمایندگان محترم میتوانند متناسب با متراژ و ارزش امتیاز خود از این وام به تعداد مناسب بهره‌مند گردند.

24 دیدگاه برای “اطلاعیه شماره 21”

 1. احمدیان گفت:

  باسلام و تشکر از مدیران و مسعولین محترم بابت تهیه این وام .لطفا بفرمایید ب چ تعدادی میشه وام گرفت ؟بابت هر امتیاز

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام پاسخ صراحتا در متن اطلاعیه آمده است متناسب با متراژ و ارزش واحد . برای این امر لازم است شما ارزش واحد خود را ارزیابی نموده و پس از کسر وام تامین میثاق مشخص نمایید تا حدود چه سقفی میتوانید آن را ضمانت وام خود قرار دهید و بطور مثال یک واحد 100 متری را اگر یک میلیارد تومان ارزش گذاری کنیم و 300 میلیون تومان وام از شرکت تامین میثاق اخذ وام نموده باشید و تعهداتی هم بالغ بر 300 میلیون تومان به تعاونی داشته باشید میتوانید تا حدود 4 فقره وام 100 میلیون تومانی دریافت نمایید. البته لازم به ذکر است چون این وام به حساب تعاونی ریخته شده و به نام مالک امتیاز ثبت میگردد خودبخود موجب افزایش ارزش این واحد میگردد و به همان اندازه بر ارزش واحد نیز افزوده میگردد.

 2. محمدرضا گفت:

  سلام خداقوت
  چرا سیصد میلیون تامین میثاق را که ما حدود پنجاه و پنج میلیون سود آن را باید پرداخت کنیم به عنوان پرداختی ما به تعاونی حساب نمی شود مثلاً اگر کسی تا به حال دویست میلیون به خود تعاونی داده باشد و وام تأمین میثاق را گرفته باشد عملاً پانصد میلیون به تعاونی پرداخت کرده است در حالیکه وقتی استعلام واریزی گرفته می‌شود همان دویست میلیون تومان منظور می شود؟ خواهشمند است پاسخ دهید.

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام این سئوال بارها در مجمع و در قالب پاسخ به دیدگاهها پاسخ داده شده است . اما بنظر میرسد هنوز شفافیت لازم را برای اعضا و نمایندگان محترم پیدا نکرده است . وام شرکت میثاق بصورت یکجا به تعاونی اختصاص داده نشده و در طول پروژه و بصورت بخشی از اسناد هزینه (حدودا 37% در سال 99) از بدهی تعاونی کسر میگردد که این مبلغ از اقساط پرداختی شما در هر ماه به مراتب بیشتر است . این مبلغ در اسناد فهرست واریزی که به شما تحویل میگردد درج نمیشود اما در حسابهای تعاونی قدرالسهم شما از این وام منظور و در امتیاز بندی مورد محاسبه قرار خواهد گرفت (برای اطلاع بیشتر در این خصوص با دایره مالی جناب عالمی تماس حاصل فرمایید – معمولا روزهای دوشنبه و پنجشنبه بعداز ظهر) . عموما هر گونه اخذ وام به ویژه وامهایی که بصورت یکجا به حساب تعاونی منظور میگردند از تاریخ واریزی به حساب اعضا منظور گردیده و برای آنها امتیاز در بر دارد . این امر موجب برتری امتیاز نفرات وام گیرنده نسبت به سایر نفراتی که وام نگرفته اند میگردد مگر اینکه سایر نفرات میزان واریزی خود را به اندازه نفرات وام گیرنده افزایش بدهند .

 3. ناشناس گفت:

  باسلام
  ضمن تشکر از کلیه عزیزانی که در راستای اجرای پروژ مرجان از هیچ کوششی دریغ نکردن، سئوالی داشتم افرادی که فرم وام بانک ملت را تکمیل نمودن آیا ضروری است مبلغی که مقرر بود اول آبانماه اعضا واریز کنند پرداخت نماید.

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام همانطور که مستحضر هستید واریزی اعضا بر مبنای تاریخ سر رسید ابلاغی میباشد و چنانچه ما در سر رسید مبلغ مذکور را واریز نکنیم بدهکار تعاونی محسوب گردیده و به میزان بدهی جریمه تاخیر به آن تعلق میگیرد چنانچه در طول مدت بدهکاری وام یا هر مبلغ دیگری به حساب واریز گردد بخشی از آن جایگزین بدهی گردیده و بدهی صفر میشود و باقیمانده نیز برای تعهدات بعدی ذخیره میگردد موجود حساب شما نیز در هر روز به ازای میزان واریزی شما از ابتدای پروژه تا آن روز امتیاز میگیرد . بنابر این پیشنهاد میگردد برای پرهیز از جریمه تاخیر و در مقابل افزایش امتیاز نسبت به سایرین نسبت به واریزی قدرالسهم خود به هر میزان تا قبل از زمان واریز وام اقدام نمایید .

 4. علیرضا قراچه گفت:

  سلام. لطفا بفرمایید بهره وام،سنوات بازپرداخت وقسط هرماه چقدر است

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام این وام با کارمزد 18% و ضمانت تعاونی و بازپرداخت 60 ماهه با اقساط حدودا 2600000 میباشد . مراجل آن هم شامل 1- افتتاح حساب 2- تنظیم اسناد ضمانت و قرار دادن واحد در رهن تعاونی 3- تنظیم قرارداد وام با بانک میباشد

   • علیرضا قراچه گفت:

    با سلام، چطور با نرخ 18 درصد سود100 میلیون میشه 56 میلیون…این کلاهیه که همه بانکهای کشور سر مردم میزارن .شما بعنوان نماینده ما اجازه ندین اینجور محاسبه غیر منطقی داشته باشن..چطور وقتی به سپردهها سود میدن دقیقا با همون درصد درست در میاد ولی موقع دادن وام 18 درصد میشه 56 درصد.

    • مدیر وب سایت گفت:

     با سلام بنظر میرسد در محاسبات کمی اشتباه صورت گرفته است . مبلغ 56 درصد مربوط به 5 سال است و نمیتوان آن را با سود سالیانه سپرده بانکها مقایسه نمود . البته در مجموع سودی که بانکها از وام ها دریافت مینمایند از سود سپرده بیشتر است اما نه به این میزان( سه برابر) که شما فرمودید . همانگونه که در دیدگاه خود اشاره داشتید این روش در همه بانکهای کشور بصورت یکسان در حال اجرا است و تغییر آن صرفا در اختیار سامانه بانک مرکزی است بنابر این تغییر این روش از حوزه این تعاونی خارج است .

 5. عضو تعاونی گفت:

  با عرض سلام
  با تشکر از هیّت مدیریت محترم تعاونی بابت تلاش و زحمات، متاسفانه اخیرا تعاونی بعد از چهار ماه اعلام ناگهانی پرداخت های سنگیندر مجمع که همه اعضا را شوکه کرده است واکثرا مجبور به گرفتن وام قبل از اعلام اخیر تعاونی شدند ؛وامی را کارسازی کرده است که سود بالایی دارد (۱۸ درصد) و در عین حال بالاجبار واحد در رهن بانک قرار میگیرد، حالا میفرمایید هر کسی ازین وام استفاوه نکند امتیازش پایین تراز کسانی خواهد بود که وام دریافت کرده اند، تعاونی با این تمهیدات اعضا را تحت فشار مضاعف قرار داده است؛ اگر فردی اقساطش را به موقع پرداخت میکند و این وام را به دلایلی نمی خواهد بگیرد دلیلی ندارد که امتیازش کمترباشد. پرداخت های وام های یکجا وقتی ارزش دارد که با سود کم کارسازی شده باشد( مثل وام قبلی شرکت میثاق) و نباید اعضابه دلایل مختلف مجبور به قبول وامی بکنند که سود بالایی برای بانک دارد و شاید فردی شرایط پرداخت اقساط های سنگین تر را نداشته باشد. این روش های تحمیلی خلاف معیار های اخلاقی و عرفی میباشد.

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام به آگاهی میرساند تعاونی هیچ نقشی در تعیین میزان پرداختها نداشته و این پرداختها سبک یا سنگین توسط اعضا محترم در مجمع عمومی تحت عنوان بودجه 200 میلیاردی سال جاری متناسب با برنامه زمانبندی ساخت به تصویب رسیده است و اعضا محترم میتوانند در هر مجمع متناسب با برنامه زمانبندی بودجه مورد نظر خود را تصویب کنند اما در نظر داشته باشید که تصویب بودجه کمتر و سبک تر به منزله طولانی تر شدن زمان ساخت و افزایش هزینه های سربار و قیمت تمام شده میباشد. اصلح است اعضا در مجامع به جای طرح مسایل حاشیه ای به برنامه ای که توسط هیات مدیره ارائه میگردد از جمله بیلان عملکرد و صورتهای مالی و گزارشات رییس هیات مدیره و مدیرعامل و بودجه مصوب و انتخابات بیشتر دقت نموده و به رای اکثریت اعضا نیز احترام بگذارند تا احساس نکنند که چیزی خلاف عرف و اخلاق بر آنها تحمیل شده است . ضمنا چه تعاونی این وام را برای اعضا کارسازی میکرد یا نمیکرد اگر اعضا واریزی به حساب داشته باشند از امتیاز آن برخوردار خواهند شد حال این واریزی از محل وام تامین شده باشد یا اعضا از منابع شخصی خود آن را تامین کرده باشند . به هر حال احتساب امتیاز جهت کسانی که با تزریق منابع مالی بیشتر باعث سرعت گرفتن امور و جبران خسارت وارد ناشی از کم کاری اعضا بدهکار را مینمایند کمترین کاری است که برای قدر دانی از آنها میتوان انجام داد اگر چه که شاید احتساب امتیاز نتواند از نظر مالی کاملا این لطف را جبران کند . لازم به ذکر است اینگونه واریزی ها میتواند باعث کاهش قیمت تمام شده ناشی از خرید های بموقع تعاونی گردد که سود آن همه اعضا را نیز شامل میگردد .( البته این امر را هم در نظر داشته باشید که بخش عمده ای از این وام ها مربوط به جایگزینی بدهیهای قبلی اعضا است و تاثیری در امتیاز بندی آنها ندارد)

 6. بهر جهت اگر 37 درصد مبلغ سیصدملیون هر نفر را داده باشند یعنی اینکه افرادی که وهم تامین ر ا گرفته اند مبلغ یک صدو ده ملیون پرداخت کرده اند خواهشمند است بدای اطلاع اعضا مبلغ واریزی به حساب تعاونی را اعلام کنید نکنه ما هشت درصد سود بدهیم و معادل یا کمی بیشتر از مبلغ اقساط به تعاونی پرداخت شود تشکر از زحمات ان عزیزان گفت:

  بهر جهت اگر 37 درصد مبلغ سیصدملیون هر نفر را داده باشند یعنی اینکه افرادی که وام تامین ر ا گرفته اند مبلغ یک صدو ده ملیون پرداخت کرده اند خواهشمند است برای اطلاع اعضا مبلغ واریزی به حساب تعاونی را اعلام کنید نکنه ما هشت درصد سود بدهیم و معادل یا کمی بیشتر از مبلغ اقساط به تعاونی پرداخت شود تشکر از زحمات ان عزیزان

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام بنظر میاید دیدکاه شما کامل تایپ نشده باشد اما جهت اطلاع به آگاهی میرساند وام شرکت تامین آسایش بصورت یکجا به حساب تعاونی واریز نشده است و متناسب با صورت وضعیت هزینه ها از هر صورت وضعیت کسر میگردد این مسایل کاملا در مجمع عمومی برای اعضا محترم توضیح داده شده است مبلغ واریزی این شرکت در هر ماه به مراتب بیش از اقساط واریزی اعضا محترم میباشد. بطور کاملا ساده اگر قرار باشد شما 7 سال قسط بدهید و ظرف سه سال یا کمتر کل وام را دریافت کنید اصولا اقساط نمیتواند بیش از مبلغ واریزی وام باشد و مبلغ واریزی شرکت تامین بابت وام قاعدتا باید حداقل دو برابر اقساط شما باشد.

 7. عضو گفت:

  باسلام
  ضمن سپاس از زحمات شما عزیزان
  سئوالی داشتم، وام ملت چه زمانی به حساب تعاونی واریز میگردد.
  پروسه اخذ وام تا کی طول می کشد؟

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام واریز شدن وام بانک ملت بستگی به سیر مراحل تنظیم فرمهای قرارداد وام و مراجعه اعضا به تعاونی جهت تکمیل فرمهای مذکور دارد که به مرور و متناسب با زمان فرمهای تکمیل شده افتتاح حساب شما در این تعاونی بانجام میرسد . پیش بینی این است که این زمان نباید بیش از آبانماه به طول انجامد لکن باید اجازه داد تا اولین مرحله که افتتاح حساب و ارسال کامل مدارک آن به بانک است به پایان برسد تا پس از آن با رایزنی با بانک عامل در این خصوص اطلاعات قطعی داده شود

 8. عباس مقصودی گفت:

  با سلام
  در ارتباط با افتتاح حساب بانک ملت ، مثل اینکه برای اعضا پیامک افتتاح حساب ارسال شده، آیا این پیامک‌ها ادامه داره چون من هنوز پیامکی دریافت نکردم. تشکر

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام بله متناسب با زمان تکمیل فرم افتتاح حساب این فرایند افتتاح حساب و ارسال پیامک هنوز ادامه دارد . برای اطمینان شما میتوانید خود را با یکی از عزیزانی که همزمان با شما فرم را تکمیل نموده است مقایسه کنید و در صورتی که حداکثر یک هفته پس از فرد مورد نظر پیامک واصل نشد مراتب را از طریق دایره مالی این تعاونی پیگیری نمایید .

 9. یوسف گفت:

  آیا امکان دریافت نصف وام یعنی 50 میلیون تومان هست ؟

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام امکان دریافت وام 50 میلیونی از بانک ملت فراهم گردید شما میتوانید با قید تسریع و قبل از پایان فرصت ( با هماهنگی دایره مالی تعاونی ) در خصوص تکمیل فرمهای مذکور اقدام نمایید .

 10. یوسف گفت:

  نتیجه پیگیری دریافت نصف وام ( 50 میلیون ) مشخص شد ؟

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام امکان دریافت وام 50 میلیونی از بانک ملت فراهم گردید شما میتوانید با قید تسریع و قبل از پایان فرصت ( با هماهنگی دایره مالی تعاونی ) در خصوص تکمیل فرمهای مذکور اقدام نمایید .

   • یوسف گفت:

    سپاس
    تا کی مهلت برای اقدام جهت دریافت وام هست ؟

    • مدیر وب سایت گفت:

     با سلام تا این زمان بانک عامل تاریخی را بعنوان پایان زمان افتتاح حساب و ثبت نام وام اعلام نگرده است . با این وجود ترتیب اختصاص وام و واریز به حساب اعضا به ترتیب تاریخ افتتاح حساب و مراجعات بعدی این عزیزان خواهد بود و تاخیر در تکمیل و ارسال مدارک باعث تاخیر در دریافت وام خواهد شد . بنابر این لازم است اعضا و نمایندگان محترم برای جلوگیری از تاخیر در اجرای تعهدات خود پس از اعلام تعاونی در اسرع وقع برای تنظیم قرار داد وام و تعهدات محضری به مبادی ذیربط مراجعه نمایند . لطفا منتظر اطلاعیه های بعدی تعاونی در این خصوص باشید و تا آن زمان حداکثر تلاش خود را برای انجام بموقع تعهدات خود بعمل آورید پایدار باشید .

همکاران ما