تلفن تماس : مالی 77211566-021 اداری 77211379-021 گرفتن کد هم برای تهران و شهرستان الزامی است

اطلاعیه شماره 7

تاریخ انتشار : 1399/04/28

با سلام خدمت اعضا و نمایندگان محترم

با توجه به اهمیت موضوع تامین نقدینگی جهت ایفای تعهدات به پیمانکار و همچنین تامین تجهیزات مهم و اساسی پروژه ( میراگر) که نقش اساسی و پیش نیاز جهت ادامه برنامه ساخت اسکلت و سازه برج مرجان دارد مواردی بشرح زیر جهت آگاهی عموم اعلام میگردد خواهشمند است با توجه به موارد فوق آمادگی لازم جهت واریز سهمیه پردداخت و اقساط این دوره را کسب فرمایند:

1- با توجه به شرایط نامتعادل بازار و روند صعودی و افسارگسیخته قیمتها بصورت روزانه ، تامین مالی بموقع پروژه و خرید اقلام و تجهیزات مورد نیاز در حکم سرمایه­‌گذاری سودآوری است که متناسب با افزایش قیمتهای اقلام ضمن کاهش قیمت تمام شده از ضررهای مالی ناشی از تاخیر در خرید اقلام جلوگیری می­نماید

2- بدلیل اهمیت موضوع هیات مدیره تعاونی تصمیم گرفته است تا با توجه به مسئولیتی که در مقابل اعضا خوش حساب تعاونی دارد بدون هرگونه اغماض نسبت به برخورد جدی تر و بموقع با اعضا بدحساب اقدام نموده و بدینوسیله از تضییع حقوق سایر اعضا که پرداختهای بموقع دارند جلوگیری بعمل آورد.

3-  میراگرها تجهیزات مهمی هستند که علاوه بر استحکام سازه و افزایش طول عمر آن در زلزله­‌های متعدد و همچنین فشارهای وارده بر سازه توسط بادهای پرسرعت و طوفان­های سهمگین، مقاومت سازه را تضمین مینمایند و با کاهش وزن سازه ناشی از طراحی متفاوت باعث کاهش هزینه خرید آهن آلات مورد نیاز میگردد بنابر این میراگرها باعث افزایش هزینه نمیگردند بلکه باعث کاهش قیمت تمام شده سازه میگردند. نصب میراگرهای مورد نیاز سازه در این مقطع از نظر کارشناسان فنی ضروری بوده و در صورت عدم نصب سازه ضرورتاً پروژه در مرحله بعدی نصب سازه متوقف خواهد ماند. زمان مورد نیاز جهت عقد قرارداد خرید و ساخت و وارد نمودن میراگرها 4 ماه بطول می‌انجامد لذا امکان تاخیر بیش از این در خرید میراگرها مقدور نیست .

4- خرید هر یک از تجهیزات مورد نیاز که توسط پیمانکار صورت می‌گیرد اگر چه باعث میگردد تا بخشی از هزینه خرید در قالب قرار داد وام تامین گردد اما منجر به هزینه های بالاسری می‌گردد که در خرید اقلام عمده‌ای مانند میراگر این امر به صلاح نبوده و اصلح است میراگرها مستقیماً توسط تعاونی خریداری گردد و در این صورت لازم است تا اعضا سهم پرداختی خود را متناسب با متراژ واحد ( از قرار هر متر مربع یک میلیون تومان) در طول چهار ماه متوالی (هر ماه 250 هزار تومان بابت هر متر مربع) پرداخت نمایند. این مبلغ جدای از مازاد هزینه‌هایی است که هر سه ماه یک بار توسط اعضا جهت تسویه صورت وضعیت پیمانکار پرداخت می‌گردد.

5- با توجه به تصویب بودجه سالیانه پروژه (حدود 200 میلیارد تومان ) که خرید میراگرها را نیز شامل می‌گردد لازم است  اعضا لازم است پیش بینی لازم جهت تامین نقدینگی مورد نیاز خرید میراگر و سایر هزینه های پروژه را نیز بنمایند.

6- به موازات اقدامات پیش‌گفته رایزنی‌های لازم توسط تعاونی در خصوص تامین تسهیلات جدید جهت کاهش فشار وارده بر اعضا در حال انجام است که در صورت حصول نتیجه مراتب به اطلاع عموم خواهد رسید.

7- بر اساس موارد فوق لازم است تا اعضاء بشرح زیر نسبت به پرداخت اقساط خود به حساب تعاونی اقدام نمایند:

( ارقام به تومان می‌باشد )

با توجه به موارد ذکر شده از اعضا محترم درخواست می‌گردد ضمن پیش‌بینی لازم در خصوص تأمین بموقع قدرالسهم پرداختی بمنظور حفظ جریان و سرعت کار و جلوگیری از توقف یا تأخیر در عملیات اجرایی پروژه، نسبت به پرداخت بموقع مبالغ قید شده در جدول، متناسب با متراژ واحد اختصاصی اقدام نمایند.

شماره حساب جهت واریز پرداختهای اعضا به حساب تعاونی به حساب بانک انصار شعبه میدان الغدیر تهران به شماره 1-8488600-43-3829 بنام تعاونی کارکنان مهندسی و پدافند غیر عامل نداجا شماره شبا 0001 8860 3084 2904 3038 0806 میباشد 

54 دیدگاه برای “اطلاعیه شماره 7”

 1. ناشناس گفت:

  با سلام. آیا این “قدرالسهم اعضا برای صورت وضعیت پیمانکار” که هر سه ماه باید واریز شود را همه باید پرداخت کنند، و با پرداختهای سه ماهه اعضایی که وام دریافت نکرده اند فرق دارد؟ چون هر دوی اینها سه ماهه هستند من متوجه نمیشوم که آیا هر دو یک چیز هستند و یا دو مورد متفاوت.

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام قدرالسهم اعضا برای پرداخت نقدی صورت وضعیت پیمانکار همان پرداخت سه ماهه است که اعضا پرداخت مینمایند اما میزان آن متناسب با بودجه مصوب مجمع در هر سال تعیین میگردد . اما در خصوص هزینه تامین میراگر پرداخت به صورت ماهیانه و در چهار ماه متوالی صورت میگیرد و کلیه اعضا و یا نمایندگان آنها اعم از آنها که وام دریافت نموده یا ننموده اند ملزم به پرداخت آن میباشد برای اطلاع دقیق از میزان پرداختهای سه ماهه اعضایی که وام دریافت ننموده اند با دایره مالی شرکت تعاونی تماس خاصل فرمایید

 2. عضو پروژه گفت:

  سلام .. من هزینه ها رو واریز میکنم ..ولی چه تضمینی وجود دارد ..و دقیقا تعاونی چه راهکاری اندیشیده است..که آندسته از اعضا که پرداخت نمیکنند ..که احتمالا کم نیز نخواهند بود ..از پروژه حذف شوند ..آیا ضمانت اجرا وجوددارد ؟..

  • مدیر وب سایت گفت:

   یا سلام هم اکنون اخطار دوم نفراتی که به تعاونی بدهی دارند از طریق سامانه پستی کشور ارسال گردیده است. بنابر این با گذشت مدت قانونی بعد از این اخطار ، عملیات حذف نفرات مذکور آغاز خواهد گردید. از دست دادن این عزیزان اگرچه برای هیات مدیره تعاونی و سایر اعضا محترم چندان دلپذیر نیست اما با توجه به شرایط موجود بمنظور حفظ روند پروژه و جلوگیری از توقف آن اجتناب ناپذیر است .

 3. آذرپیکان گفت:

  با سلام
  امکان محاسبه سهم اعضا تا پایان اسکلت و سقف و پرداخت یکدفعه آن توسط عضو وجود دارد?
  اگر وجود دارد چه امتیازی بابت آن به عضو نسبت به پرداخت اقساطی هست?
  ضمن اینکه پرداخت یکدفعه باعث باز شدن دست تعاونی نیز در اوضاع اقتصادی بحرانی شده و حرکت تعاونی و پیمانکار را نیز تندتر خواهد کرد .

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام با توجه به شرایط بازار امکان محاسبه دقیق وجود ندارد اما هر گونه واریزی به حساب تعاونی به صورت روز شمار امتیاز در بر دارد . پرداخت یکدفعه توسط اعضا اگر چه به نفع تعاونی و سرعت گرفتن کارها میگردد اما این امر مشروط بر این است که توسط کلیه اعضا انجام گردد و اگر تعدادی بخواهند این کار را انجام دهند اگر مدل مالی مناسبی برای آن پیش بینی نشده باشد این افراد با توجه به روند تورمی معمول کشور نسبت به سایر اعضا متضرر میگردند. بنابر این لازم است بمنظور رعایت عدالت برای این افراد حتما پیش بینی لازم بعمل آید سپس چنین اقدامی صورت پذیرد.

 4. حسن بی غم گفت:

  با سلام بله امکان دارد جداول مجزایی برای هزینه جاری میراگرها و هزینه جاری سه ماهه پروژه بار گذاری شود؟

  • مدیر وب سایت گفت:

   بله امکان دارد اما جدول ارائه شده در اطلاعیه شماره 7 کاملا گویا و اعداد قابل تفکیک است .فقط ردیف مربوط به شهریور ماه این دو هزینه با هم جمع شده و در سایر ردیفها این دو هزینه کاملا جداگانه محاسبه شده است

 5. ندا خوانین زاده گفت:

  سلام باتوجه به اینکه اطلاعیه ها در کانال تگرامی مبنی بر پرداخت مبالغ گذاشته میشه و تلگرام فیلتر هست و گاهی ما متوجه نمیشیم الان برای پرداخت های مرداد و شهریور متوجه نشدم برای واریزز ؟ آیا بهتر نیست مثل شرکت تامین آسایش پیامک ارسال شود برای اعضا … هیچ اطلاع رسانی جز در سایت وجود ندارد

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام سامانه پیامکی تعاونی در حال پیگیری است جایگزینی پیام رسان تلگرام با پیام رسانهای داخلی نیز در دستور کار است که بمحض حصول نتیجه مراتب اطلاع رسانی خواهد گردید. استفاده از پیام رسان مذکور به دلیل ویژگیهای فنی آن بوده که سایر پیام‌رسانهای موجود این امکانات فنی را به ما ارائه نمیکند. در صورتی که پیشنهادی در این خصوص دارید استقبال میکنیم.

 6. ناشناس گفت:

  وقتتون بخیر من الان واقعا متوجه نمیشم منی که وام گرفتم تفاوتم با اونی که وام نگرفته ۷۰ میلیون در پایان کار هست وبا پرداختی که زودتر تو اردیبهشت داده که ماهم شروع به پرداخت اقساط وام کردیم میشه توضیح بدید وام الان کجا و چی شد؟

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام اولا چگونه شما توانستید هزینه پایان کار را حساب کنید که تفاوت بین خودتان و نفراتی را که وام دریافت ننموده اند مشخص کرده اید و اختلاف آن را هم حساب کرده اید هنوز قدرالسهم پرداختی شما و این نفرات در سال آینده و سال بعد از آن مشخص نیست . ثانیاً ملاک امتیاز واریزی شما مبلغ قدرالسهم شما از وام واریزی است که به مراتب بیش از اقساط ماهیانه است که به شرکت میثاق پرداخت میکنید. ثالثا اعضا در دریافت وام مختار بوده و میتوانند ضمن تسویه حساب همانند سایر نفراتی که وام دریافت ننموده اند قدر السهم پرداخت نمایند اما امکان رجوع مجدد و دریافت وام در ادامه پروژه برای این اعضا وجود ندارد و ممکن است ( قریب به یقین) ارقام اختصاصی به نفراتی که وام دریافت ننموده اند به میزان قابل توجهی تغییرات داشته باشد. تنها محاسبات پایان کار میتواند اختلاف واقعی را نشان بدهد که در صورت عدم وجود تفاوت دقیق ریاضی قابل توجیه بین این دو دسته میتوانید مراتب را از طریق بازرس محترم شرکت پیگیری و پاسخ مستند دریافت نمایید .

همکاران ما