تلفن تماس : مالی 77211566-021 اداری 77211379-021 گرفتن کد هم برای تهران و شهرستان الزامی است

اطلاعیه شماره 9

تاریخ انتشار : 1399/05/12

با سلام خدمت اعضا و نمایندگان محترم

ضمن تقدیر از عزیزانی که در واریز وجه مرحله اول تعهدات ایجاد شده برای تامین میراگرها، تعاونی را یاری نموده اند به آگاهی میرساند:

 1. واریزی و اقدامات اولیه با شرکت طرف قرار داد تامین کننده میراگر در شرف انجام بوده و امید است که در اولین فرصت وارد فاز اجرایی گردد.
 2. نظر به اینکه تعدادی از اعضا محترم تا کنون به دلایلی ( عدم آگاهی از اطلاعیه های صادره و یا عدم برخورداری از نقدینگی مورد نیاز و …) موفق به پرداخت بموقع تعهدات خود نشده اند موارد ذیل جهت یادآوری اعلام میگردد. :

الف- برابر مطالبات عمومی در مجمع عمومی اخیر، مبنی بر رعایت حقوق دیگران و لزوم خوش‌حسابی تمامی اعضا برای پیشرفت فیزیکی بموقع پروژه، از تاریخ سر رسید اولیه پرداخت سه ماهه (99/3/1)؛ مکانیسم ابلاغ اخطار و احتساب جریمه تاخیر برای آن دسته از بدهکارانی که تعهدات خود را در سر رسید مقرر پرداخت نکرده اند ( طبق ماده 8 دفترچه قرار داد) فعال و راه‌اندازی گردیده است .

ب- طبق ماده 8 اعضا و یا نمایندگانی که مشمول جریمه تاخیر و یا اخراج میگردند از تاریخ سررسید به مدت 45 روز واجد شرایط جریمه تاخیر 0.1 درصد روزانه و پس از آن نیز به مدت یک ماه مشمول جریمه تاخیر 0.2 درصد روزانه میشوند. این جریمه باعث افزایش میزان بدهی آنان شده و تداوم عضویت و همراهی با این پروژه به تسویه حساب کامل آنها با تعاونی بستگی خواهد داشت ضمن اینکه بدهی مذکور قطعی و غیرقابل بخشش میباشد.

پ- با عنایت به موارد فوق الذکر از کلیه اعضا و نمایندگان محترم درخواست میگردد تا ضمن درک شرایط و روند صعودی قیمتها، نسبت به پرداخت به موقع تعهدات مالی خود در سررسید ابلاغی اقدام و از به تاخیر انداختن آن جداً خود داری فرمایند تا خدای ناخواسته دچار ضرر وزیان مضاعف نشده و منافع جمعی اعضا و نمایندگان محترم به مخاطره نیفتد.

12 دیدگاه برای “اطلاعیه شماره 9”

 1. ناشناس گفت:

  باسلام برای اينکه بشه به نتيجه قطعي رسيد و تجربه تلخ گذشته مبني بر خواب پروژه دوباره تکرار نشه وجهت حفظ منافع جمع،بايستي هرچه سريعتر 1-مکانيزم جريمه دیر کرد پرداخت و2- امتياز دهي برای واريزی های بموقع فعال و به صورت شفاف اعلام و ابلاغ بشه تا خدای نکرده سبب ضايع شدن حق اکثريت همسايگان خوش حساب وضرر مالي آونها نشه

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام دوست عزیز مکانیزم جریمه تاخیر همانگونه که در اطلاعیه شماره 9 آمده فعال شده و امتیاز دهی نیز بصورت شفاف در اساسنامه ذکر گردیده است .اما لازمه تقویت این مکانیزمها حمایت اعضا است . روز گذشته تعدادی از اعضا خوش حساب به تعاونی مراجعه و در ابتدا شدیدا خواستار برخورد با نفرات بدهکار بودند اما بعد از اینکه متوجه شدند که این کار انجام شده است ناگهان تغییر موضع داده و درخواست داشتند تا تعاونی در این شرایط سخت و دشوار بیماری کرونا و مسایل اقتصادی هوای این بدهکاران که بعضا همه چیز زندگی خود را فروخته اند و در این تعاونی سرمایه گذاری کرده اند و توان پرداخت ایت تعهدات را ندارند داشته باشد . به آگاهی میرساند تصمیم گیران تعاونی و همه اعضا تمایلی به حذف یا جریمه این نفرات ندارند اما در این برهه حساس از روند پروژه ما مجبور هستیم منافع جمعی را مد نظر قرار داده و از نظر شرعی نیز مسئول هستیم که از ایجاد شبهه در منازلی که قرار است در آینده در آن نماز خوانده شود جلوگیری کنیم .چنانچه مالکیت هر واحد برای اعضا نتیجه واریز پول سایر اعضا و بدهی جبران نشده عضو مذکور باشد و سایر اعضا مذکور(حتی یک نفر ) از این بابت راضی نباشند طبیعی است که مالکیت این واحد دارای شبهه بوده و بنابر این تعاونی به عنوان وکیل اعضا مسئول و جوابگو در دنیا و اخرت میباشد و در این مسیر حمایت اعضا برای انجام صحیح و قاطع و بموقع کارها در همه ابعاد مورد نیاز است .

 2. مازیار جلمبر گفت:

  آیا بابت پرداخت زودتر از موعد هم طرح تشویقی یا بالارفتن امتیاز لحاظ شده است؟

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام در این خصوص طرحی تشویقی مالی پیشنهاد گردید اما تصویب چنین مصوبه ای در اختیار مجمع میباشد. در خصوص طرح تشویقی امتیازی نیز نیازی به این کار نمیباشد چون در اساسنامه آمده است و بصورت خودکار این عزیزان به ازای هر روز که یک ریال زودتر از دیگران واریز کرده باشند امتیاز بیشتری کسب مینمایند .در حال حاضر برخی از این عزیزان از امتیازات مناسبی برخوردار بوده که با آماده شدن خروجی لینک رتبه بندی اعضا در سایت تعاونی نتیجه این امتیاز بندی را در قالب رتبه بندی مشاهده خواهید نمود.

 3. ناشناس گفت:

  با سلام وخسته نباشید به هیت مدیره محترم من واریزی هام همه به موقع پرداخت کردم خواهشن هوای اونای که دیر تر میریزن به حساب داشته باشید دنیا ارزش نداره دیروز همکارم کنار دستم با یه ایست قلبی از دنیا رفت اصلا باورم نمشه تا بردمش بیمارستان تمام کرد اینقدر حرص مال ودنیا نخورید

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام و تشکر از همراهی شما به آگاهی میرساند هیچیک از اعضای تعاونی و یا نمایندگان تمایلی به چنین فشاری به اعضای دیگر را ندارند قبلا نیز در پاسخ به دیدگاهها اشاره کرده‌ایم که حفظ اعضا و نمایندگان مطلوب هیات مدیره و همه اعضا است که این امر را با پایمهای حضوری و دیدگاههای خودشان ابراز کرده اند اما در این مقطع حساس از پروژه ادامه کار صرفا با تامین اعتبارات مصوب مجمع در سالجاری امکان پذیر است و لازم است که این فشار را به هر صورت پشت سر گذاشته و بر آن فائق بیایم . در پایان بمنظور اینکه بدانید هیات مدیره تعاونی و اعضای دیگر باید پاسخگوی حقوق فردی اعضا باشند یکی از دیدگاههای ارسالی را که به سایت تعاونی وارد شده است برای شما ارسال میکنم (( با سلام بنده یک سوال دارم،تعاونی که اینقدر حلال و حرام می‌دانند و وکیل اعضا می باشد چگونه میخواهد ضرری که به اعضای خوش حساب وارد شده جبران نماید،نفری که به موقع واریزی ها رو انجام داده و باعث شده که پروژه نخوابد چگونه میخواهد جبران کند،چرا نفری که واریزی به موقع انجام نداده و با پولش در این وضعیت تورمی کار کرده وشما بعد از هفت سال تازه تحت فشار قرارش دادید و چند برابر اون پول رو در آورده و الان به راحتی واریز میکنه نباید جریمه شود و تاوان ضرری که به اعضای خوش حساب وارد کرده را ندهد. پس تعاونی باید بر اساس نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی از سال ۹۲و اولین واریزی جریمه تاخیر را از نفرات که با تاخیر واریزی داشتند دریافت و به حساب نفرات خوش حساب منظور نماید ضمن اینکه در امتیاز هم اولویت به نفرات خوش حساب قرار دهد))

 4. ناشناس گفت:

  اقا خواهشن به این افراد بگین دخالت در کار تعاونی نکنند وشما هیت مدیره محترم کم به این افراد بها بدهید شاید کسی مدتی گرفتاری داشته باشه نتونه پول واریز کنه اینها همشون از افراد بیرونی وکاسب و … هستن این تعاونی مختص نداجا هستش شما باید اول منافع اعضا داخلی رو مد نظر قرار بدین متشکرم

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام همانگونه که فرمودید بسیاری از دیدگاههای ارسالی در حکم دخالت در امور تعاونی است و در پاسخگویی به این افراد اگر قصد و غرضی در کار نباشد با پاسخ به دیدگاهها سعی در آگاهسازی انها میکنیم و اگر قصد غرضی هم باشد پاسخی داده نمیشود و دیدگاه حذف خواهد شد اما در مورد موضوع واریزی اعضا باید بدانیم که اگر چه این تعاونی مربوط به کارکنان نداجا بوده و اعضای تعاونی صرفا از کارکنان نداجا هستند اما نمایندگانی که امتیاز این واحدها را خریداری نموده اند نیز این امتیاز را از یک عضو نداجا خریداری نموده اند و ما در مقابل آنها مسئول هستیم به ویژه اگر این افراد از اعضای خوش حساب تعاونی باشند بنابر این همانند دیگران در این پروژه سهیم بوده و باید حقوق فردی آنها را در نظر گرفت. بسیاری از عزیزان خوش حساب اعم از نظامی و یا شخصی با پیامهای خود عدم رضایت قلبی خود را در خصوص فشار وارده بر اعضای با درآمد کمتر ابراز نموده اند اما شرایط و وضعیت حاکم بر تعاونی اجازه نادیده گرفتن این امر را نمیدهد. بسیاری از اعضای خوش حساب خصوصا نفرات شخصی کسانی هستند که مایملک خود را فروخته و همه دار و ندار خود را به امید صاحبخانه شدن در این پروژه گذاشته اند و الزاما کاسبکار و .. نیستند و ما روزانه با آنها و مشکلاتشان روبرو هستیم . اجازه تدهیم تخیلات ما و قضاوتهای بیمورد ما باعث گردد که خدای نکرده مرتکب گناهی در خصوص این افراد شویم .

 5. مهدی گفت:

  با سلام
  بنده یک سوال دارم،تعاونی که اینقدر حلال و حرام می‌دانند و وکیل اعضا می باشد چگونه میخواهد ضرری که به اعضای خوش حساب وارد شده جبران نماید،نفری که به موقع واریزی ها رو انجام داده و باعث شده که پروژه نخوابد چگونه میخواهد جبران کند،چرا نفری که واریزی به موقع انجام نداده و با پولش در این وضعیت تورمی کار کرده وشما بعد از هفت سال تازه تحت فشار قرارش دادید و چند برابر اون پول رو در آورده و الان به راحتی واریز میکنه نباید جریمه شود و تاوان ضرری که به اعضای خوش حساب وارد کرده را ندهد. پس تعاونی باید بر اساس نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی از سال ۹۲و اولین واریزی جریمه تاخیر را از نفرات که با تاخیر واریزی داشتند دریافت و به حساب نفرات خوش حساب منظور نماید ضمن اینکه در امتیاز هم اولویت به نفرات خوش حساب قرار دهد،

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام تصمیمات اتخاذ شده در خصوص واریز مبالغ پرداختی توسط هیات مدیره . با توجه به ماهیت تعاونی و اهدافی که برای تشکیل این تعاونی ترسیم گردیده است و با اختیاراتی که مجمع به آنها داده است صورت میگیرد و مطمین باشید هرگونه تصمیم در خصوص حفظ اعضا و حفظ حقوق آنها با توجه به جمیع جهات، ایجاد ارزش افزوده در تعاونی، مصوبات مجمع در خصوص تامین وام از منابع داخلی و خارجی ، در نظر گرفتن رای اکثریت با رعایت حقوق فردی است . موضوع مورد نظر خود در خصوص در نظر گرفتن امتیاز و یا مبلغی جدای از امتیاز واریز وجه را از طریق بازرس شرکت تعاونی بعنوان پیشنهاد مطرح نمایید تا سازوکار لازم آن در هیات مدیره پیش بینی و در صورت لزوم در مجمع مطرح و مصوب گردد. در حال حاضر نفرات خوش حساب اختلاف امتیازی بسیار مناسبی با نفرات بد حساب دارند که بزودی نتیجه آن را در رتبه بندی امتیازات در سایت تعاونی مشاهده خواهید نمود.

همکاران ما