تلفن تماس : مالی 77211566-021 اداری09198215169 گرفتن کد هم برای تهران و شهرستان الزامی است

گزارش هفتگی مورخه 21-4-1400

تاریخ انتشار : 1400/04/21

با سلام خدمت اعضا و نمایندگان محترم آخرین وضعیت پیشرفت پروژه در هفته ای که گذشت به شرح زیر تقدیم میگردد: 

دانلود  فایل pdf جدول پیشرفت فیزیکی  دانلود  فایل pdf نمودار پیشرفت فیزیکی

 

اقدامات عمده انجام شده :

ادامه دیوار چینی در طبقات مثبت برج های غربی و شرقی

ادامه نصب لوله های فاضلاب و برق در طبقات منفی

اتمام ورق ریزی و گل‌میخ  سقف 24

ادامه پوشش ضدحریق در طبقات مثبت 

ادامه نازک کاری در سقات مثبت برج غربی و شرقی

ادامه ورود مصالح ( لوله و بلوک و ….)

ادامه روند ساخت درهای انباری ها

بازدید هیات مدیره تعاونی از روند پیشرفت پروژه

ادامه لوله کشی سامانه ضد حریق اسپرینکلر در طبقات منفی 

شرق                                        شمال                                                     غرب                                                                     جنوب                                                    شرق

چشم انداز 360 درجه طبقه 24 از سمت جنوب

 

12 دیدگاه برای “گزارش هفتگی مورخه 21-4-1400”

 1. محمد علی دستخوش گفت:

  سلام و عرض ادب
  خدا قوت
  بنده دستخوش هستم یکی از اعضای تعاونی دارای یک واحد 150 متری . سوالی داشتم . با توجه به حوزه فعالیت بنده در تامین تجهیزات تاسیساتی از قبیل( لوله ، اتصالات فولادی و شیرآلات تاسیساتی ) به چه نحوی میتونم در تامین اقلام مربوط به تاسیسات پروژه خدمت رسانی کنم .
  با تشکر و سپاس
  09124024130

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام شما میتوانید همانند سایر تامین کنندگان کالا و خدمات پروژه بصورت حضوری توانایی های را به مسئول مربوطه در محل پروژه ارائه نمایید تا با توجه به شرایط و تواناییها و قیمت ارائه شده در مقایسه با سایرشرکتها مورد بررسی قرار گیرد . شماره تماس شما به مسئول مربوطه ارائه گردید .

   • محمد علی دستخوش گفت:

    با سلام
    ممنون از پاسخگوییتون . امکانش هست نام و شماره فرد مربوطه رو به بنده اطلاع بدید تا قرار ملاقاتی ترتیب بدم ؟
    یا مستقیما باید خدمت جناب نگهبانی برم ؟
    با تشکر

 2. منوجهر گفت:

  سلام میخواستم از نحوه فروش واحد مطلع شوم آیا خود شرکت اقدام به این کار میکند خواهشاً ساده ترین راه فروش را به بنده بفرمایید ممنون

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام لازم است با مراجعه به دفاتر املاک در سطح منطقه 22 به ویژه در خیابان امیر کبیر نسبت به ارائه درخواست فروش امتیاز خود به این دفاتر اقدام نمایید . همچنین در صورت تمایل میتوانید شماره تلفن تماس و مشخصات خود را اعلام نموده تا در صورت مراجعه متقاضیان مراتب به ایشان اعلام گردد

 3. مهدی گفت:

  با سلام.
  متاسفانه بااین درصد پیشرفت های ضعیف ارائه شده، بعید است تا پایان امسال هم اسکلت تمام شود. طبق رتبه بندی ارائه شده بیش از 60 درصد اعضاء از نظر پرداخت حتی بهتر از افراد بروز بوده اند. احتمالا پرداخت های مازاد هم داشته اند. پس قاعدتا ایندفعه دیگه نمیشه کندی کار را گردن اعضاء انداخت.

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام نحوه نتیجه گیری شما منحصر بفرد و جالب است . اولا چگونه از رتبه بندی به این نتیجه میرسید که 60 درصد اعضا پردختی بروز دارند در نظر داشته باشید اگر همه اعضا هم بدهکار باشند باز هم یک نفر رتبه یک دارد و مابقی به نسبت ایشان رتبه بندی میشوند و رتبه بندی نمیتواند گویای پرداختی بروز باشد . ثانیا حتی اگر بنا به نظر شما 60 درصد اعضا هم پرداختی بروز داشته باشند باز هم نمیتوان بار مالی سایر اعضا را به دوش این 60 درصد انداخت و در بهترین شرایط هم فقط میتوان انتظار داشت که کار به اندازه همین 60 درصد پیش برود ضمن اینکه هزینه های سربار پروژه که باید به 100 درصد اعضا تقسیم میگردد بر 60 درصد اعضا تقسیم میگردد که به معنای افزایش هزینه های سربار است . در خصوص برخی از هزینه ها نیز که باید وجه به صورت کامل پرداخت گردد ( مانند هرید میراگر) هزینه باید بصورت 100 درصد تامین شود چون فروشنده حاضر نخواهد بود در مقابل 60 درصد پول دریافتی کار را تحویل دهد و اگر هم فروشنده یا تولید کننده ای در این خصوص کاری بکند باز هم به اندازه 60 درصد تحویل میدهد که به معنای ناقص بودن اقلام تحویلی و ایجاد گلوگاه هایی میباشد که روند اجرای مراحل بعدی کار را متوقف مینماید. ثالثا استفاده از عبارت ((احتمالا )) برای پرداختهای مازاد کاری صحیحی نیست و نمیتوان احتمالات را مبنای محاسبات و نتیجه گیری دقیق حسابداری مالی قرار داد .مجددا به آگاهی میرساند بار مالی ناشی از تعهدات پرداخت نشده توسط اعضا بدهکار را نمیتوان بر سایر اعضا خوش حساب که آنان نیز قدرالسهم خود را با مشکلات زیادی در این وضعیت اقتصادی فراهم کرده و متعهدانه نسبت به پرداختهای خود اقدام مینمایند تحمیل نمود از این رو هر گونه بدهی توسط اعضا حتی 10 درصد اعضا میتواند زیانهای جبران ناپذیری بر روند اجرایی پروژه داشته باشد چه برسد به عدد 40 درصد بدهکار مورد نظر شما که نزدیک به نیمی از منابع مالی پروژه را در بر میگیرد. بنابر این اجرای کامل و بدون نقص فعالیتهای اجرایی بر مبنای برنامه زمانبندی ضرفا در گرو همکاری متعهدانه همه اعضا و نمایندگان محترم میباشد.
   به زبان ساده اگر شما بخواهید ماهیانه یک واحد نیازمندی آهن آلات خود را به مبلغ 10 میلیارد تومان خریداری نمایید و فقط 60 درصد مبلغ آن را در اختیاز داشته باشید و دریافتهای اعضا بصورت دو ماهه از آنان اخذ گردد شما در پایان دو ماه فقط میتوانید یک واحد آهن مورد نیاز خود را تامین کنید و در پایان 6 ماه در جالیکه میباید 60 میلیارد تومان دریافت کرده و 6 واحد آهن خریداری کرده باشید اما فقط 60 درصد و معادل 36 میلیارد دریافت نموده اید که به معنای توانایی خرید 3 واحد آهن آلات مورد نیاز است . یعنی 50 درصد آهن آلات مورد نیاز خود را در طول این مدت میتوانید خریداری کنید . این به معنای عقب افتادن کار در سایر بخشهای مرتبط مانند کارخانه تولید اسکلت و … هم میباشد و خصوصا قطعات گلوگاهی مانند میراگر میتواند موجب توقف کل بخشهای دیگر نیز گردد . همچنین به معنای دو برابر شدن هزینه های سربار نیز میباشدچون مدت زمان پروژه را به دو برابر افزایش میدهد . یعنی اگر در مقابل 60 میلیارد در 6 ماهه اول میتوانستید 6 واحد آهن آلات خود را خریداری کنید نمیتوان انتظار داشت در مقابل این 60 میلیارد در طول یکسال هم بتوان 6 واحد آ]ن را خریداری نمود چون با افزایش هزینه های سربار و تورم بخشی از این منابع تضییع و بخشی دیگر بدلیل افزایش قیمت آهن قدرت خرید خود را از دست داده است این محاسبات بدون در نظر گرفتن تورم سالیانه و تورم ناشی از هیجانات بازار است که با توجه به افزایش طول دوره ساخت باعث پاسخگو نبودن اعتبارات دریافتی میگردد . در نظر داشته باشید که در بودجه سالیانه مدیریت میتواند فقط تورم سالیانه را تا حد معینی پیش بینی کند و هیجانات بی برنامه بازار و رشد چند برابری و یک باره تورم در بودجه قابل پیش بینی نیست و در بسیاری از شرکتها حتی با وجود تامین بموقع اعتبارات باز هم نمیتوانند بدلیل کسی بودجه ناشی از تورم برنامه های اجرایی خود را بموقع بانجام برسانند . بنابر این در وضعیت فعلی مهمترین امر برای هر پروژه ای تامین کامل و بموقع اعتبارات است که در شرکتهای تعاونی این امر بر عهده اعضا و یا نمایندگان آنها میباشد و نمیتوان تحت هیچ عنوان عدم تامین حتی بخش کمی از اعتبارات را نادیده گرفت .در چنین شرایطی حتی تامین کامل اعتبارات اگر بموقع نباشد هم پاسخگوی نیازهای پروژه نبوده و موجب ضرر و زیان اعضا و تاخیر در روند اجرایی پروژه میگردد. بعنی علاوه بر تامین منابع زمان هم مهم است . اینها مواردی هستند که در محاسبات شما به هیچ عنوان لحاظ نشده است . با همه این موارد پروژه در حال حاضر متناسب با اعتبارات دریافتی از پیشرفت متناسبی برخوردار بوده و اعضا هیات مدیره و مدیر عامل تعاونی مشروح اقدامات و فعالیتهای خود را در زمینه های محتلف رفع مشکلات مالی و اجرایی به تفسیر در جلسه مجمع عمومی در آینده نزدیک ارائه خواهند نمود. انشالله .

   • مهدی گفت:

    با سلام مجدد
    وقتی من خودم بروز بوده ام و حتی پرداختی مازاد هم داشته ام بدون یک روز تاخیر و رتبه ام 68 از 124 است یعنی اینکه 67 نفر از من بهتر بوده اند. اینطور نیست؟

    • مدیر وب سایت گفت:

     با سلام بصورت معمول آنچه شما فرمودید صحیح است اما ممکن است حتی نفرات بدهکاری هم وجود داشته باشند که بدلیل اینکه در سالهای قبل پرداختی مازاد داشته اند نسبت به نفراتی که در حال حاضر بدهی ندارد و مازاد دارند از رتبه بهتری برخوردار باشند . در سامانه امتیاز بندی هر یک میلیون تومان در یک روز از یک امتیاز برخوردار است . با در نظر گرفتن این امر چنانچه یک نفر در سال 95 یک میلیون تومان مازاد ریخته باشد تا سال 1400 حدود 1800 امتیاز بابت این مبلغ مازاد برخودار شده که اگر بخواهیم در حال حاضر با وی رقابت کنیم باید یک میلیارد و هشتصد هزار تومان به مدت یک روز به حساب خود واریز کنیم یا 10 میلیون تومان به مدت 6 ماه در حساب خود نگهداری کنیم برعکس در مورد بدهکاران سالهای قبل هم چنین وضعیتی وجود دارد و اگر کسی بدهی به مدت طولانی داشته باشد جبران آن بسیار سخت است . برای اطمینان از وضعیت امتیاز خود میتوانید وضعیت واریزی خود را با یکی دیگر از اعضا و نمایندگانی که از دوستان شماست مقایسه نمایید و در صورتی که نحوه عملکرد این سامانه را که محاسبات خود را بصورت خودکار بانجام میرساند و فقط توسط یک کاربر منحصر بفرد اطلاعات آن وارد میگردد مطابق با اساسنامه نیافتید میتوانید مراتب را از طریق بازرس شرکت تعاونی و یا مجموعه تعاونی ( مدیر عامل ) مطرح نمایید.

 4. حمید گفت:

  با سلام و خداقوت
  لطفا پیشرفت اسکلت فلزی برج های شرقی و غربی را دقیق قید بفرمائید.. الان اسکلت فلزی طبقه چندم زده شده است..?

  • مدیر وب سایت گفت:

   با سلام پاسخ به این سئوال بارها از طریق دیدگاه به اعضا پاسخ داده شده است مجددا به آگاهی میرساند گزارش اسکلت فلزی بر مبنای پارت اعلام میگردد که هر پارت در حال حاضر شامل 3 طبقه میگردد. در گزارشات اگر موضوع طبقه مورد اشاره قرار گرفت به معنای تعداد طبقات از همکف به بالا میباشد یعنی طبقه اول روی همکف قرار دارد و به ترتیب افزایش میبابد . سقف ها هم به ترتیب اولین سقف روی همکف سقف اول نامیده میشود و به ترتیب افزایش می یابد . یعنی وقتی اشاره میگردد سقف بیست و دوم یعنی بیست ودومین سقف از همکف . در حال حاضر پروژه دارای 5 ظبقه منفی، یک لابی (همکف) میباشد که در برج غربی تا طبقه 27 و در برج شرقی تا طبقه 15 پیشرفت داشته است . مجموع این طبقات تا 35 طبقه ادامه خواهد داشت که با اختساب طبقات لابی و زیر زمین 41 طبقه محاسبه میگردد . بنابر این در برج غربی تقریبا سه پارت و در برج شرقی تقریبا 7 پارت باقیمانده است که با افزایش طبقات و سبک تر شدن سازه، پارتهای بالاتر از وزن کمتر وسرعت ساخت بیشتر برخوردار خواهند بود.

همکاران ما