تلفن تماس : مالی 77211566-021 اداری 77211379-021 گرفتن کد هم برای تهران و شهرستان الزامی است

تاریخ انتشار : 1399/10/17

پروژه برج 41 طبقه مرجان نداجا با حدود 500 واحد در عرصه ای به متراژ 7000 متر مربع در پهنه نارنجستان شهرک چیتگر منطقه 22 تهران واقع گردیده است

پروژه لوکس مرجان یکی از پروژه های خوشنام و فعال منطقه با پیشرفت فیزیکی مناسب میباشد که از موقعیت بسیار خوبی برخوردار بوده و از طریق بلوار پژوهش با کمترین زمان و کمترین ترافیک در مدتی کمتر از یک دقیقه به بزرگراه همدانی (امتداد حکیم) و بزرگراه خرازی (امتداد همت) دسترسی دارد. فاصله این برج تا ایستگاه خط 10 مترو تهران در بلوار پژوهش کمتر از 5 دقیقه پیاده روی و کمتر از یک دقیقه با خودرو میباشد. بنابر این ساکنین این برج برای تردد به هیچ عنوان مشکل دسترسی در ایام و ساعات اوج ترافیک ندارند.

برج لوکس مرجان دارای سازه ویژه‌ای است که با آخرین فناوری های روز دنیا یعنی میراگر اصطکاکی مجهز شده است. این فناوری که توسط شرکت دمپتک دانمارک ارائه می شود، مقاومت سازه را در برابر نیروهای زلزله به میزان قابـــل توجهی افزایش می دهد. بـه نــحوی که پایداری بــرج در برابر بدترین شــرایط پیش بینی شــده در آئین‌نامه‌های مختلــف و شـرایط ژئــوتکنیک و ژئوفیــزیک غرب تهران را تضمین می‌نماید. برای نمایش این ویژگی برج که قطعاً موجب ارزش افزوده آن خواهد شد برخی از میراگرها که به شکل زیبایی طراحی شده اند در نمای بیرونی برج و در فضاهای داخلی به صورت قابل رویت قابل مشاهده خواهند بود.

سیستم مدیریت برج به گونه ای کاملاً هوشمند طراحی شده به نحوی که همگی واحدها مجهز به فـــــن‌آوری  IP Media ، BMS و سنجنده‌های مصرف انرژی خواهند بود و از این بابت مصرف انرژی مشترکین (شامل: برق، آب گرم، آب سرد و گاز) به صورت کاملاً جداگانه و هوشمند محاسبه شده و صورتحساب مجزا صادر می شود.

– در طرح اولیه برای برج مرجان پیش بینی نیروگاه برق 4 مگاواتی به عمل آمده بود که با توجه به تغییر شرایط قرارداد های تولید برق با وزارت نیرو و عدم صرفه اقتصادی این امر از پروژه حذف و جایگزینی آن با سامانه های جدید در دست بررسی است تا از این طریق مصرف برق و انرژی ساختمان به صورت مطلوب کاهش یابد .

_ بمنظور حفظ سلامت و ایمنی ساختمان سعی گردیده است تا در ساختمان با وجود لوله کشی گاز از مصرف آن خودداری گردد و مصارف حرارتی و پخ پز و برودتی ساختمان  از طریق نیروی برق با استفاده از فناوریهای روز کم مصرف تامین گردد . حذف گاز از ساختمان و توسعه زیر ساخت های برقی هوشمند با مصرف بهینه ( فر برقی نسل جدید، سامانه های سرمایشی هوشمند و …) و به این ترتیب ایمنی و رفاه ساکنین افزایش خواهد یافت و هر واحد قادر خواهد بود در مدیریت سرمایشی مصرف انرژی برق کاملاً مستقل باشد.

مجزا بودن دو واحد برج از یکدیگر ضمن کاهش تراکم ، رفاه و آسایش بیشتری را برای ساکنین به همراه می آورد. ضمن اینکه شکل طراحی برج، گردش هوای مطلوب تری را در اطراف سازه فراهم کرده است . هر برج شامل 41 طبقه (5 طبقه پارکینگ، 1 طبقه لابی و 35 طبقه مسکونی ) میباشد. در هر طبقه از هر برج حدوداً 8 واحد جانمایی شده که متراژ آنها بین 75 تا 164 متر میباشد اما این واحدها بصورت کلی در متراژهای  80 و 105 و 120 و 130 و 150 متری دسته‌بندی شده‌اند. در طبقه لابی فضاهای ورزشی و سالن اجتماعات و فضاهای تجاری پیش بینی گردیده است که متناسب با مجوزهای اخذ شده از بتاجا در این خصوص اقدام میگردد .

 مجموع امکانات ایجاد شده، برج مرجان را به لحاظ زیست محیطی به یک سازه مسکونی سبز تبدیل می نماید. طراحی منحصر به فرد برج در پهنه نارجستان، این پروژه را از سایر برج های منطقه متمایز می سازد بصورتی که بسیاری از پروژه های جدید منطقه نقشه این برج را ملاک کار خود قرار داده اند. نقشه معماری این پروژه نسبت به سایر پروژه های همجوار برتر بوده و سعی گردیده تا تمامی اماکن واحدها بصورت مستقیم و با پنجره‌های بزرگ استاندارد از نور طبیعی برخوردار شوند. معماری داخلی با توجه به پیشرفت فناوری امکان بهینه‌سازی و استفاده مطلوب از فضاها متناسب با فرهنگ ایرانی – اسلامی خواهد بود.

موارد پیش‌گفته فقط بخشی از ویژگی‌های برج می‌باشد و با پیشرفت پروژه و امکان بروزرسانی، فن‌آوری‌های برج مرجان قابل ارتقاء خواهند بود.

تعاونی به منظور کمک به اعضا با رایزنی با شرکتهای تامین مالی ( شرکت تامین آسایش میثاق نوین ) اقدام به دریافت وام‌های کم بهره و با مبالغ مناسب ( از 220 میلیون تومان تا 500 میلیون تومان متناسب با متراژ واحدهای مورد نظر با کارمزد 7 درصد و بازپرداخت 7 ساله نموده است. علاوه بر آن 25% هزینه‌های ساخت به شرکت پیمانکار در پایان کار و پس از تحویل کلید بصورت وام بدون بهره سه ساله از اعضا دریافت میگردد.

 بر این مبنا  بخش عمده‌ای از مبلغ ساخت برج برای اعضا بصورت وام‌های کم بهره و بدون بهره تامین شده همچنین به موازات این وام‌ها، تسهیلات 18% نیز جهت اعضایی که تمایل به دریافت وام بیشتر دارند پیش‌بینی شده است .

برنامه ساخت برج به گونه‌ای پیش بینی شده است که در شش ماهه دوم سال 1402 به پایان برسد که در صورت تامین بموقع مالی توسط اعضا و اجرای بموقع فعالیتهای پیش بینی شده قابل حصول است . هزینه تمام شده هر مترمربع برج مسکونی مرجان در پایان کار و بر مبنای اسناد هزینه و درآمدهای ناشی از فروش ضریب طبقات و … محاسبه و اعلام خواهد گردید که با شرایط فعلی ( قیمت اقلام ، مصالح و تجهیزات در سال 99) این مبلغ حدود 8 تا 10 میلیون تومان برآورد می‌گردد .

اختصاص فضاهای عمومی در طبقه همکف به امر تجاری فقط در صورت صدور مجوزهای مربوطه امکان پذیر است.

هر عضو یا نماینده بر مبنای رژیم پرداخت ابلاغی بشرح زیر نسبت به پرداخت قدرالسهم خود اقدام مینماید:

بودجه تعاونی هر ساله در مجمع عمومی متناسب با برنامه ساخت‌و‌ساز  برج  با پیشنهاد مدیر عامل به تصویب اعضا تعاونی خواهد رسید که  این بودجه مصوب متناسب با متراژ هر واحد تقسیم و بصورت معمول هر سه ماه یک بار از طریق پرداخت قدرالسهم توسط اعضا تامین میگردد

بخشی از بودجه مصوب ( حدود 35% ) در قالب وام 7 درصد 7 ساله و بخش دیگری از آن (25%) در قالب وام بدون بهره 3 ساله ( پس از تحویل کلید ) اخذ می‌گردد بنابر این پرداخت نقدی اعضا و نمایندگان صرفا شامل 40 الی 50 درصد از بودجه مصوب (هزینه ها بدون احتساب مالیات و تعدیل ) می‌گردد .

پرداخت قدرالسهم نقدی اعضا و نمایندگان در هر سه ماه متناسب با متراژ حدوداً از 30 تا 80 میلیون تومان میباشد. (بخشی از این مبلغ نیز توسط وام های با بهره 18% از سامانه بانکی کشور تامین گردیده است.)

در مجموع سعی گردیده تا با توجه به وضعیت اقتصادی اعضا و نمایندگان این پروژه، عمده بار مالی ناشی از عضویت در این پروژه ( بیش از 50 درصد) از طریق تسهیلات بانکی خصوصاً تسهیلات کم بهره تامین گردد که این امر خود یکی از ویژگیهای منحصر بفرد این پروژه میباشد.

بمنظور کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیر و شارژ ساختمان و جلوگیری از آسیب های وارده به ساختمان و افزایش طول عمر آن از احداث استخر در ساختمان پرهیز گردیده است خصوصا اینکه استفاده از استخرها برای درآمدزایی در برج ها باعث افزایش تردد و ترافیک اطراف برج و کاهش آرامش ساکنان می‌گردد لازم به ذکر است در بحران کرونا این واقعیت که استخرها بجای درآمدزایی تبدیل به یک عامل هزینه گردیده‌اند به واقعیتی ملموس برای هیات مدیره برج‌ها تبدیل گردید.

نقل و انتقال واحدهای این پروژه در دفتر تعاونی و در قالب تغییر نام مالک و دارنده امتیاز در قرارداد واگذاری (سند واگذاری) انجام میگردد و این قرارداد مبنای تهیه سند ثبتی خواهد بود.

برج لوکس مرجان نداجا در کنار بهره‌مندی از ویژگی ضدزلزله، هوشمندی؛ استفاده از ویژگی ساختمان سبز و همچنین سایر فناوری های روز که متناسب با پیشرفت اجرایی سازه به صنعت ساختمان وارد میشود را در دستور کار دارد و سیاست تعاونی بر این قرار دارد که این برج از تمامی ابعاد کمی وکیفی شاخص و منحصر بفرد و بروز باشد . بنابر این سرمایه گذاری در این برج به هر میزان یک سرمایه‌گذاری پر سود و متناسب با آینده محسوب میگردد.

همکاران ما